Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Vitálne huby

Polysacharidy z Reishi a Polyporu posilňujú imunitu

Reishi (Ganoderma lucidum, leskokôrka lesklá) a Polyporus (Polyporus umbellatus, choroš klobúčkatý) sú chorošovité huby, ktoré rastú najčastejšie na listnatých stromoch. Jedná sa o saprofyty, tj. Čerpajú živiny zo stromu, ale nezabijú ho. Jedná sa o vitálne huby, ktorých pomocť využíva tradičná medicína na liečenie mnohých chorôb po tisíce rokov. Aj novodobé vedecké štúdie ukazujú, že obe tieto huby majú liečebný potenciál. Ovplyvňujú imunitný systém, ničia rakovinové bunky, znižujú cholesterol a oxidačný stres, zabíjajú mnohé patogény atď. Polyporus je navyše veľmi silným pomocníkom pri ochoreniach močových ciest.

 

V tejto štúdii sa autori zamerali na huby vo vzťahu k imunitnému systému, a to jeho vrodené zložky. Tá reaguje na stimuly veľmi rýchlo, je prvou obrannou líniou v rozpoznaní a zneškodnení patogénu, navyše vie aktivovať získanú imunitu a tým aj tvorbu protilátok. Do vrodenej imunity patria makrofágy, neutrofily, dendritické bunky atď.

Boli extrahované polysacharidy z húb, použité každý zvlášť, ale aj v kombinácii, tj. Upravené do jedného preparátu 3: 1 Reishi: Polyporus. Najprv boli polysacharidy pridávané k bunkovej kultúre makrofágov a potom boli testované na myšiach. A bunkovej kultúre sa ukázalo, že polysacharidy zvýšili schopnosť buniek fagocytovať, tj. Pohltiť materiál, ktorý môže telu uškodiť, a to aj baktérie, vírusové častice atď. Vďaka polysacharidom sa tiež zvýšila aktivita enzýmov, ktorých produkty podporujú ničenie patogénov a zvýšila sa produkcia látok , ktoré posilňujú imunitnú odpoveď, tj. prezápalového TNF alfa. Každý polysacharid zvlášť mal tento efekt, ale kombinácia oboch mala na imunitné bunky najväčší vplyv.

U myší tiež posilnilo podávanie polysacharidov (tu bola využitá len kombinácia) funkcie makrofágov, navyše aj funkcie NK buniek, ktoré sú prirodzenými TERIÉR. Už dávka 36 miligramov na kilogram váhy myši viedlo k zvýšeniu imunity, najvyšší efekt napodiv nemala dávka 360, ale 120 mg. Podávanie polysacharidov teda viedlo k zvýšeniu obranyschopnosti myší. Hoci boli pokusy uskutočňované na bunkách a myšiach, je možné predpokladať, že rovnakého efektu by sa dosiahlo aj pri podávaní ľuďom, tj. Došlo by k zlepšeniu imunitných parametrov.

Vitálne medicinálne huby a tinktúry zakúpite na www.YAO.sk

Huang Q, Li L, Chen H, Liu Q, Wang Z. GPP (Composition of Ganoderma Poly-saccharides and Polyporus umbellatus Poly-saccharides) Enhances Inna Immune Function in Mice. Nutrients 2019 Jun 28; 11 (7)

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *