Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Prírodná kozmetika

6 dobrých dôvodov, prečo si zamilovať prírodnú kozmetiku

Prírodná kozmetika. Pojem, s ktorým ste sa už pravdepodobne stretli. Prečo ju ale používať? V čom je tak výnimočná? Pre koho je vhodná? Vlasy i pleť si zaslúži to najlepšie. Práve koža je najväčším orgánom ľudského tela, skrze pokožku sa do tela dostávajú nielen tie dobré látky, ale aj látky, ktoré môžu škodiť. Vďaka prírodnej kozmetike môžete aplikovať na kožu len to dobré – zložky, ktoré vám naservíruje samotná príroda. A aké sú ďalšie dôvody, prečo staviť na čistú a prírodnú kozmetiku?

Prípravky môžu byť univerzálne

Predstavte si šetrne vyrobené mydlo z olejov, ktoré nevysušuje pleť. Takéto mydlo bez obáv môžete použiť napríklad aj na vlasy. Prírodná kozmetika, ktorá sa skladá len z prírodných ingrediencií, býva mnohokrát variabilnejšie, než uvádza výrobca. Pleťové tonikum môžete použiť nielen k tonizáciu pokožky, ale tiež treba k obkladom unavenej pokožky. Môže za to šetrné zloženie – stačí sa v ňom naučiť čítať. Pleťové oleje pre zmenu neublíži vlasom, sérum môžete primiešať do svojej obľúbenej pleťové masky a telový krém neuškodí ani tvári, keď práve nemáte pri ruke ten pleťový. Prečo nie?

V jednoduchosti je krása

Na prírodnej kozmetike je čarovné jej zloženie. Keď zmizne väčšina zbytočností, výplne, farbív, syntetických konzervantov a ďalších látok, zostane len pár kľúčových ingrediencií. Prírodných. Preto je dobré používať prírodné prípravky: v krátkom a jednoduchom zložení sa ľahšie číta a najmä v kozmetike platí, že menej je viac . Nemusíte na pleť aplikovať zložité koktaily, ktoré nie vždy plnia to, čo sľubujú. Len pár účinných látok stojí za dôležitú supervlastnosti čisté kozmetiky: za jej skutočnú efektivitou.

viditeľné účinky

Rastliny a huby majú neuveriteľnú moc prepožičať svoju silu prípravku , ktorý ich extrakty, oleje či nektár obsahuje. Toto prírodné bohatstvo funguje – a viditeľne účinkuje. Bylinky, rastliny či huby si hravo poradí aj s problematickou pleťou, vráskami či nedostatkom hydratácie. Vďaka absencii toxických látok v prírodnej kozmetike potom nedochádza k tomu, že by sa účinky navzájom rušili. Práve to je dôvod, prečo si dopriať kvalitnú kozmetiku s čistým zložením. Tá totiž problémy nespôsobuje, ale rieši. Niekedy dokonca raz a navždy.

kúzlo hydratácia

Vyškrtnite zo zloženia ošetrujúce či čistiace kozmetiky niektoré zbytočné látky – a nestačíte sa diviť, ako vaša pokožka bude žiariť. Môže za to naozajstná hydratácie. Niektoré penivé a čistiace látky totiž okrem čistenia ako takého zbavujú pleť celého tela, tvárou alebo dokonca hlavy (v prípade šampónov) dôležitého kožného mazu. Aj to môže byť dôvodom, prečo pokožka zostáva podráždená, suchá alebo so sklonmi k zápalom. Zbavujete ju totiž úplne nevedomky jej dôležitého pomocníka mazu – ten potom nemusí byť v rovnováhe, rovnako ako pokožka. Dôsledkom je opak vitality – pleť bez hydratácie, jasu. Niekedy nerovnováha ústia až v pleť so sklonmi k akné. Prírodné rastlinné prípravky robia opak: šetrne hydratujú, nenarúšajú harmóniu a mikrobiom pleti.Jedine nenásilnou formou starostlivosti zostane pleť vitálny. Tou formou môže byť jemná prírodná kozmetika.

V súlade s prírodou i svedomím

Máte ekologické cítenie? To je skvelé. Aj to môže byť vaším PRO, prečo prejsť na prírodnú kozmetiku. Kvalitná naturálnej kozmetika je vyrábaná v súlade s prírodou. Teda mala by. Väčšinu výrobcov zaujíma udržateľnosť, životné prostredie a obnova zdrojov. To sa odráža na použitie ingrediencií, voľbe obalov aj filozofiu značky. Nakoniec je prírodná kozmetika súčasťou príbehu. Príbehu, ktorý je písaný výrobcom. A do takého príbehu je ľahké sa zamilovať, obzvlášť, ak s vami rezonuje.

zmyslový pôžitok

Kvalitné zloženie, prírodné zložky, aromaterapia. Títo spoloční menovatele prírodných prípravkov vás môžu okúzliť. Ich spojenie vám dokáže, že aj bežné kozmetické úkony môžu byť pôžitkom zmyslov. Prírodná kozmetika môže byť krokom späť k sebe – vaším odhodlaním dopriať si to najlepšie, čo sama príroda ponúka. A nakoniec premenou kozmetické rutiny vo váš obľúbený rituál.

 

CERTIFIKOVANÚ PRÍRODNÚ KOZMETIKU nájdete na www.YAO.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *