Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Vitálne huby

Coriolus a jeho blahodarné účinky

Huby sú komplikované organizmy. Môžu byť jedlé, jedovaté alebo medicínsky prospešné. A hoci moderná veda už dlho predpokladala, že huby vznikli pred niekoľkými tisíckami alebo stotisíc rokmi, niektoré nedávne vzorky sa datujú spred takmer jednej miliardy rokov.

Preto je toho o grandióznom a rozmanitom hubovom kráľovstve stále dosť toho, čomu nerozumieme. Odhaduje sa, že ľudia identifikovali iba asi 10% druhov húb. Ako pokračuje výskum húb, lekári a farmaceuti po celom svete dychtivo skúmajú prospešné liečivé vlastnosti húb. Niektoré dokonca pomáhajú zlepšovať imunitu, znižovať hladinu stresu a dokonca pomáhajú tráveniu.

Jednou z prekvapujúco užitočných húb je huba Coriolus, známa tiež ako „turecký chvost-turkey tail“. Ak ste o tejto hube nikdy nepočuli, nebojte sa. Aj keď je táto huba medzi nami, je známa pod mnohými názvami, čo by identifikáciu mohlo trochu zmiasť. Pokračujte v čítaní a objavte, prečo sa tejto konkrétnej hube venuje veľká pozornosť.

Čo je to huba Coriolus?

Môže vám povedať každý domáci kuchár alebo profesionálny kuchár – huby majú rôzne tvary, veľkosti a farby. Niektoré huby rastú na vlhkých miestach s tradičným hubovým štýlom. Iné rastú iba v suchých oblastiach a vyzerajú skôr ako krúžky z kôry stromov ako ako hubovité huby.

Huba Coriolus pripomína druhú menovanú. Je to chrumkavý, tenký a tvrdý druh huby, ktorý rastie po stranách stromov z tvrdého dreva. Jednou z mnohých prezývok je Turkey Tail, vďaka svojmu jedinečnému zafarbeniu a rastúcemu vzoru.

Keď sa nabudúce vydáte na prechádzku dobre zalesneným lesom alebo parkom, dávajte pozor na tieto huby. Sú neuveriteľne bežné, čo je vynikajúca správa pre lekársku komunitu. Zatiaľ čo homeopatickí odborníci a prírodní liečitelia používajú huby Coriolus Versicolor na liečenie chorôb po celé storočia, moderná medicína sa práve teraz chytá. Tieto huby vyhovujúce stromom môžu pomôcť v boji proti množeniu nádorov a tiež pri stimulácii imunitného systému. Štúdie prebiehajú a len čas ukáže, aký silný je tento starodávny organizmus.

Výhody konzumácie húb Coriolus

Existuje veľa potenciálnych výhod konzumácie húb Coriolus, je k dispozícii dostatok súčasných vedeckých alebo lekárskych údajov, ktoré pevne podporili mnohé tvrdenia spotrebiteľov.

A hoci existujú storočia, ak nie tisícročia, anekdotické dôkazy na podporu zdravotných výhod konzumácie rôznych druhov húb, vrátane Turkey Tail, je treba mať na pamäti, že pokiaľ ide o väčšinu z týchto tvrdení, výskum stále pokračuje. To znamená, že medzi najvýznamnejšie účinky Coriolusu patria:

  • Imunitná podpora
  • Vylepšená odpoveď na chemoterapiu
  • Vylepšené tráviace funkcie
  • Zdravý imunitný systém a zdravé črevá sú vnútorne prepojené, takže starostlivosť o obidve pomocou jedného produktu je efektívna a cenovo prijateľná.

Lekári v Ázii používajú hubu Coriolus Versicolor na liečbu nepríjemných pocitov v čreve už mnoho rokov, hoci západné štúdie a testy stále prebiehajú.

 

Pri bližšom pohľade Keď sa do tela dostanú baktérie alebo vírusy, biele krvinky tento napadajúci materiál vyhľadajú a zničia. Naše orgány majú dve primárne imunity. Typ, s ktorým sa narodíme, sa nazýva vrodená imunita. Ale deti sú náchylné na nebezpečné infekcie a choroby, pretože si ešte nevyvinuli druhý adaptívny typ imunity.

Adaptívna imunita je to, čo umožňuje B bunkám, špecifickému typu bielych krviniek, vytvárať protilátky. Huby Coriolus Versicolor povzbudzujú telo, aby produkovalo viac týchto vysoko špecializovaných buniek v procese nazývanom aktivácia B-buniek. Tieto silné bunky pomáhajú nášmu telu vyhnúť sa ohromujúcim systémovým infekciám.

Vedľajšie účinky tureckej chvostovej huby

S konzumáciou húb Coriolus nie je veľa vedľajších účinkov. Ženy, ktoré sú tehotné, plánujú otehotnieť alebo dojčia, by sa mali pred užitím akéhokoľvek doplnku na báze húb poradiť so svojím lekárom.

 

Similar Posts